Wjazd do miasteczka Áurea na…

Wjazd do miasteczka Áurea na południu Brazylii. Miasteczko (4000 mieszkańców) jest Stolicą Polaków w Brazylii – taki tytuł przyjęła uchwałą w 1997 roku. Ponad 90% mieszkańców Aurii posiada polskie pochodzenie. W Aurea mówi się po Polsku i kultywuje polskie tradycje – 3 maja, z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji odbywa się tutaj duża polska impreza. Co więcej, w każdą pierwszą sobotę czerwca w Aurea odbywa się największa polska impreza w Brazylii – Festiwal Czarnina, na którym pojawia się co roku około 1000 osób.

Wspaniali ludzie, masa polskich budynków i muzeów, piękne widoki, nienaruszona natura… To wszystko znajdziecie tutaj. W Aurea czas zatrzymuje się. Pobyt tam to była jedna z najlepszych chwil w moim życiu. I to mimo to, że na koniec zostałem przez coś ugryziony i trafiłem do szpitala ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdjęcie wzięte z mojego materiału dotyczącego Polonii w Ameryce Południowej. Zapraszam do wykopywania znaleziska: Stolica Polaków w Brazylii – Aurea

___

#podrozemateoaka #podroze #gruparatowaniapoziomu #brazylia #amerykapoludniowa #podrozujzwykopem #historia

Zrobiłem listę na mirkolisty: Podróże Śladami Polaków (kontynuacja #podrozemateoaka) – na listę możesz się dopisać klikając na jej nazwę.